ANTA 45 - interiérové konštrukcie

MB-45 bez tepelnej izolácie

Okno-dverný systém bez tepelnej izolácie MB-45 je moderný hliníkový systém slúžiaci ku konštrukcií vnútornej alebo vonkajšej zástavby, ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu napr. rôzne druhy deliacich stien, okná, dvere (ručné i automaticky posuvné dvere), kyvadlové dvere, pokladničné prepážky, výkladné skríne, vitríny a rôzne priestorové konštrukcie.

Konštrukčnú hĺbka profilov okien je 45mm (rám), 54mm (krídlo), a dverí zhodne 45mm (rám i krídlo). Výsledkom je efekt jednoliateho povrchu z vnútornej strany po zavretí (u okien) a lícovanie povrchu krídiel a rámu (u dverí). Tvar profilov dovoľuje získať odolné konštrukcie okien a dverí. Dôležitou vlastnosťou systému MB-45 je možnosť ohýbania profilov rámu, krídiel a priečok, čo umožňuje zhotoviť rôzne druhy oblúkov alebo oblúkových konštrukcií.

Tesnosť je zaistená vďaka využitia špeciálnych tesnení zo syntetického kaučuku EPDM, ktoré zaručujú odolnosť proti starnutiu pri dlhodobej prevádzke.

V systéme je možné použiť dymotesné dvere MB-45D a je kompatibilný so systémami s tepelnou izoláciou MB-60 a MB-70. Univerzálnosť systému ďalej umožňuje zvoliť medzi niekoľkými variantami riešení rôznych konštrukčných detailov napr. utesnenie dolného krídla dverí, tesnenie posuvných a kyvadlových dverí, tvaru zasklievacích lišt, tvaru a výšky dverných prahov. Rozsah sklenia je 2 - 34 mm v krídlech okien a 2 - 25 mm vo fixných oknách a krídlach dverí.